تبلیغات
کَهنه اوز - لارستان و افق توسعه
کَهنه اوز
  صفحه نخست       |       تماس با مدیر       |       پست الکترونیک       |       RSS       |       ATOM
 

پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه 1389 به مناسبت هفته ی کارگر نمایندگان کارگران منطقه به همراه قناعت پیشه سرپرست اداره کار و امور اجتماعی و اشتغال لارستان به دیدار فرماندار لارستان رفتند که به علت مسافرت فرماندار با صادق نژادان معاونت فرمانداری ویژه ی لارستان دیدار صورت پذیرفت.

ابتدا حسن قوامی دبیر اجرایی خانه کارگر لارستان گزارشی از کارهای انجام شده در هفته ی کارگر ارایه داد و به معرفی خانه کارگر لارستان پرداخت و گفت این خانه که شهرستانهای لارستان، خنج، مهر، لامرد و جهرم را زیر پوشش دارد تنها خانه کارگر کشور می باشد که از کارگران خارج از کشور نیز دفاع می کند. وی افزود با همکاری نزدیک فرمانداری بندر خمیر 50 واحد مسکونی برای کارگران لارستانی در استان هرمزگان بنا شده است. دبیر اجرایی خانه کارگر لارستان در ادامه گزارش داد طی طرحی به حقایقی، رییس اداره کار و امور اجتماعی و اشتغال فارس پیشنهاد داده است به علت گرمای هوای لارستان و نبود شرجی و رطوبت سرمایه های کشور و کارخانجات از مناطق مرطوب به این منطقه جابجا شود تا کمترین استهلاک را داشته باشیم.

صادق نژادان معاونت فرمانداری ویژه لارستان هفته کارگر و روز معلم را تبریک گفته ، افق توسعه لارستان را تشریح کرد.

وی همراه با برشمردن عامل اصلی توسعه اقتصادی که نیروی انسانی می باشد گفت شاخص استهلاک معمولا سالیانه 5 درصد می باشد که در بنادر  این عدد به 10 درصد میرسد که بدین معنی است یک کارخانه در بنادر 10 ساله مستهلک می شود ولیکن شاخص استهلاک در لارستان 5/2 درصد می باشد یعنی یک کارخانه پس از 20 سال مستهلک می گردد.

وی افزود در سفر مقام معظم رهبری در سال 1387، لارستان به عنوان منطقه ی ویژه اقتصادی شناخته شد که در سفر دوم ریاست جمهوری مطالعات آن به تصویب رسید و هم اکنون هزار هکتار زمین جهت آن مصوب شده است که فاز صفر آن بعد از لطیفی می باشد.

صادق نژادان اضافه کرد سرمایه گزارانی که دراین منطقه سرمایه گزاری می کنند تا 20 سال معاف از مالیات بوده و وسایلی که جهت نصب در کارخانجات خود وارد می کنند معاف از پرداخت گمرگی خواهد بود. دولت تسهیلاتی همانند آب ، برق، فیبر نوری و ... را نیز مهیا خواهد نمود. وی ادامه  داد زمینه اشتغال پانصد هزار نفر در چشم انداز منطقه ویژه اقتصادی لارستان دیده شده است و هم اکنون دولت در حال بررسی منطقه ویژه استراتژیک بین المللی لارستان می باشد.

به گفته معاونت فرمانداری ویژه لارستان با تصویب دولت خط دوم انتقال آب از سد سلمان فارسی به منطقه در حال انجام است و آب صنعتی مورد نیاز جهت نیروگاه هزار مگاواتی برق لارستان نیز از خلیج فارس فراهم می شود که هم اکنون توسط بخش خصوصی و از فاصله 104 کیلومتری در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت اگر بخش خصوصی بخواهد فنی و حرفه ای در منطقه تاسیس کند دولت تا سقف 50 میلیون تومان حمایت خواهد کرد.

صادق نژادان سپس افزود چنانچه بخش خصوصی بخواهد در شهرکهای صنعتی لارستان روی تولید مواد شوینده، بسته بندی و چرخه تولید محصولات مختلف خرما و لامپ کم  مصرف سرمایه گزاری کند دولت 90 درصد،  اعتبار چهار درصد به سرمایه گزار جهت راه اندازی پروژه کمک خواهد کرد و تا 15 سال نیز از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد بود. وی گفت طرحهای این صنایع هم اکنون آماده و در دسترس سرمایه گزاران است و بخش خصوصی تنها می تواند با 10 درصد سرمایه لازم شروع به کار نماید و بقیه را از تسهیلات دولتی استفاده کند.

در ادامه جلسه قوامی خواستار تاسیس دانشگاه اسلامی کار در منطقه شد.

هادی صدیقی عضو هیات موسس اتحادیه نمایندگیهای مجاز ایران خودرو و سایپای لارستان خواستار تشکیل اصناف در شهر اوز شد و گفت متاسفانه در شهر اوز اتحادیه صنفی وجود ندارد و بیش از 12 سال است که مردم و شوراهای اسلامی شهر پیگیر آن بوده اند ولی به نتیجه ای نرسیده اند.

حسن قوامی در پاسخ گفت اتحادیه های لار از سال گذشته منسجم شده اند و برنامه بعدی ایجاد اتحادیه صنفی در شهر اوز می باشد که بایستی پیگیری شود.

در ادامه نمایندگان کارگران کارخانه سیمان و رانندگان مشکلاتشان را بیان کردند و خواستار رسیدگی شدند.

با تشکر از آقای مهندس   هادی صدیقی  جهت ارسال خبر


نوع مطلب : مصاحبه و گزارش، 
برچسب ها :
ارسال شده در: چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389 :: توسط : مرتضی اسماعیلی


درباره وبلاگ
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی
مدیر وبلاگ : مرتضی اسماعیلی
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :